ПРОЕКТИ

Мурал на честь Кузьми Скрябіна

Ідея проекту та процес створення мурала.

 

Проект муралу, присвяченого українському музиканту Кузьмі Скрябіну, був представлений 29 травня 2018 року на фасаді будинку за адресою вул. Римарська, 23-а. Ідея створення портрету Кузьми жила в нас давно. Протягом кількох років фанати творчості Кузьми зверталися до нас і просили зобразити його портрет. Початково ми планували намалювати його на вулиці Культури, але прихильники музиканта з Харкова розповіли, що Кузьма часто відвідував Харків, дуже дружив із місцевими мешканцями та саме з оркестром Харківської філармонії відбулося його перше виступлення. Тому ми змінили місце розташування, щоб портрет був доступний для всіх харків'ян.

 

Портрет Кузьми був намальований за один тиждень. Найскладнішими були перші три дні, коли прийшлось працювати за допомогою підйомної техніки. Ескіз був створений художником за фотографією, яку затвердила мама Андрія Кузьменка.

 

Фотографію для муралу надали харківські фани Кузьми, зроблену під час його візиту до Харкова. Стінопис був створений у рамках II Фестивалю графіті «Kharkiv Mural Fеst», за підтримки міського голови Харкова Геннадія Кернеса. Це був другий розпис стіни на фестивалі у 2018 році.

 

На 5 січня 2021 року мурал був відновлений та майже повністю перемальований з додаванням теплих кольорів. Реставрацію проведено за підтримки Українського Культурного Фонду. Робота з реставрації тривала чотири дні, де спостерігалася тонка робота з кольорами та деталями. Портрет Кузьми на вулиці Римарській вважається найбільшим муралом в Україні, присвяченим музиканту Андрію Кузьменку.

 

Реставрація муралу була виконана під ретельним контролем мами Андрія Кузьменка, яка підтверджувала колір очей та інші дрібні деталі роботи.

 

< ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПРОЕКТІВ