ПРОЕКТИ

Проект благоустрою, серія муралів «Птахи, які нас оточують»

Проект благоустрою одного зі спальних районів міста під назвою «Птахи, які нас оточують».

Завжди птахи були для людей джерелом натхнення. Вони ставали оберегами, символами та тотемами цілих міст та народів. Саме тому вони надихнули нас на створення цілої серії робіт.

«Люди майже не помічають близько 400 видів птахів, що живуть поряд з нами. У нашому проекті ми зібрали птахів, з якими може зустрітись кожен харків’янин».

Мистецьке зображення птахів, які є частиною міського середовища, нагадує людям про різноманіття природи, яке існує поруч з ними. Це може викликати цікавість та підвищити увагу громади до природних ресурсів та їхнього збереження.

Загальна площа проекту: 1890 м2

Техніка виконання: малюнки виконані водоемульсійною фарбою за допомогою кистей та валиків на попередньо підготовленій поверхні.

Тривалість проекту: 3 місяці.

Кількість проектів у серії: 8 шт.

Адреси розташування проектів:

 

Вул. Бібліка, 1-Б проект ЩЕГОЛ. Щегол (Carduelis carduelis) — співочий птах сімейства в'юркових загону горобцеподібних.

Вул. Бібліка, 1-А проект ЗЯБЛИКИ. Зяблік (Fringílla coélebs) — співочий птах сімейства в'юркових.

Пр. Олександрівський, 69 проект СИНИЦЯ ВЕЛИКА. Велика синиця, або великак (Parus major), - поширений птах із сімейства синіцевих, загону горобцеподібних.

Пр. Олександрівський, 69-Б проект УДОД. Удод (Upupa epops) — невеликий яскравозабарвлений птах з довгим вузьким дзьобом і чубком, що іноді розкривається у вигляді віяла.

Пр. Олександрівський, 69-Г проект СИЧ ДОМОВИЙ. Домовий сич (Athene noctua) - птах роду сичі сімейства совині.

Вул. Бібліка, 1-Г проект ЗИМОРОДКИ. Звичайний зимородок, або блакитний зимородок (Alcedo atthis) - дрібний птах сімейства зимородкових (Alcedinidae), трохи більший за горобця.

Пров. Миру, 9-А проект БІЛІ ЛЕЛЕКИ. Білий лелека (Ciconia ciconia) — великий болотяний птах із сімейства лелекових.

Пр. Тракторобудівників, 95 проект ДРОЗД-РЯБИННИК. Дрозд-рябинник-(Turdus pilaris) — поширений вид європейських дроздів.

Значення проекту серіі муралів "Птахи, які нас оточують"

 

Мистецьке значення:

Цей проект втілює мистецтво в публічних просторах, роблячи місто більш красивим та цікавим для мешканців і відвідувачів. Великі мистецькі інсталяції зображують птахів як символи природи та їхню важливу роль у екосистемі.

 

Соціальне значення:

Цей проект об'єднує громаду. Він створює можливості для спільної роботи місцевих жителів, митців, волонтерів та організацій, які прагнуть поліпшити свій житловий район та навколишнє середовище.

 

Екологічне значення:

Птахи є ключовими складовими екосистеми. Вони допомагають у підтриманні балансу в природі, поліпшують розплід рослин та контролюють популяції комах. Проект підкреслює важливість збереження біорізноманіття та взаємозв'язку між людиною та природою.

 

Освітнє значення:

Через мистецькі роботи проекту, люди отримують можливість вивчати та відкривати для себе світ птахів. Це сприяє підвищенню освідомленості про природу, її різноманіття та важливість її збереження.

 

Туристичне значення:

Мистецькі інсталяції можуть привертати туристів та любителів мистецтва, що може сприяти розвитку туризму в районі. Це також може позитивно вплинути на місцеву економіку через збільшення потоку відвідувачів.

 

У цілому, серія муралів "Птахи, які нас оточують" має значення для культурного, соціального, екологічного та освітнього розвитку спільноти та природи. Він сприяє створенню сприятливого та привабливого середовища для життя та взаємодії між людьми та природою.

Серія муралів "Птахи, які нас оточують" на пляшках з водою ТМ «Моршинська»

 

У 2018 році ТМ «Моршинська» випустила серію пляшок з етикетками, присвячену 5 містам України. Харків представляла саме ця серія муралів, яка найбільше асоціювалась у харків'ян з містом. 

Серія муралів "Птахи, які нас оточують" у Харкові значно сприяла просуванню бренду "Моршинська" на локальному ринку:

 

Асоціація з культурними ініціативами:

Співпраця бренду з мистецьким проектом у місті сприяла створенню позитивного сприйняття марки серед мешканців та відвідувачів. "Моршинську" асоціювали з культурою, мистецтвом та спільнотою.

 

Підвищення уваги до бренду:

Муралі на великих поверхнях привертали увагу громадськості, що підвищило інтерес до "Моршинської" серед мешканців та стало об'єктом інтересу для любителів мистецтва та культури.

 

Створення позитивного іміджу:

Участь бренду у проекті, який позитивно вплинув на міське середовище, сприяла формуванню позитивного іміджу компанії та сприйняттю її як активного учасника у розвитку міста та підтримувача мистецтва та культури.

 

Популяризація та розповсюдження бренду:

Фотографії муралів поширювалися серед мешканців та відвідувачів міста у соціальних мережах, що сприяло поширенню інформації про бренд "Моршинська" в онлайн-середовищі.

 

Природні асоціації:

Участь бренду у проекті, присвяченому природі та птахам, підсвідомо асоціювала "Моршинську" з екологічними цінностями, що стало привабливим для споживачів.

 

В цілому, участь "Моршинської" у проекті муралів "Птахи, які нас оточують" в Харкові сприяла підвищенню уваги до бренду, покращенню його сприйняття серед місцевої спільноти та збільшенню інтересу до продукції, що позитивно позначилося на локальному ринку.

< повернуться до проектів